Karol Wojtyła

KAPŁAN


Karol Wojtyła swoje kontakty z Kościołem dolnośląskim rozpoczął jako wikariusz w parafii św. Floriana w Krakowie, następnie duszpasterz akademicki. Wielokrotnie brał udział w wycieczkach i pielgrzymkach po Ziemi Dolnośląskiej.

Karol Wojtyła

kapłaństwo

Karol Wojtyła

kapłaństwo

Karol Wojtyła

kapłaństwo

Karol Wojtyła

kapłaństwo

Karol Wojtyła

kapłaństwo

Karol Wojtyła

kapłaństwo

×

Ostrzeżenie

Rozszerzenie Akeeba Backup Core package wersja 8.3.3 jest dostępne, lecz wymaga przynajmniej PHP wersji 7.2, a Twoja witryna korzysta zaledwie z wersji 5.6.40-0+deb8u12.
Rozszerzenie Akeeba Backup Core package wersja 7.4.0.1 jest dostępne, lecz wymaga przynajmniej PHP wersji 7.1, a Twoja witryna korzysta zaledwie z wersji 5.6.40-0+deb8u12.

13 września 1949

Ks. Karol Wojtyła, wikariusz parafii św. Floriana w Krakowie, sprawował Mszę św. w kościele św. Stanisława, Wacława i Doroty we Wrocławiu.


2–6 lipca 1955

Ks. Karola Wojtyły, krakowski duszpasterz akademicki, wędrując z młodzieżą po Sudetach sprawował Mszę św. w Kudowie-Czermnej, następnie podróżowano na trasie: Błędne Skały – Karłów – Szczeliniec – Radków – Wambierzyce (Msza św. w Bazylice) – Duszniki (nocleg w schronisku „Pod Muflonem” i Msza św. w kościele) - Spalona – Gniewoszów – Międzylesie – Niżnik – Międzygórze, skąd po Mszy św. odjechał pociągiem z Długopola w kierunku Krakowa.


Wrzesień 1956

Wyprawa rowerowa na trasie Świeradów Zdrój –Świdnica (według innych relacji: do Legnicy) z pp. Janikami (ok. 5 osób). Nocowali min. w domu Sióstr de Notre Dame w Świebodzicach.


4 września 1957

Podczas wędrówek po sanktuariach Kotliny Kłodzkiej, w Bardzie Śląskim, ks. Karol Wojtyła odprawił Mszę św. przed figurą Matki Bożej Strażniczki Wiary. Modlił się także przed figurą Matki Bożej Bolesnej w Starym Wielisławiu koło Polanicy.


obserwatorium

Fundacja Obserwatorium Społeczne
pl. Katedralny 1, 50-329 Wrocław
tel: +48 713 074 237
email: fundacja.obserwatorium@obserwatoriumspoleczne.pl
WWW: www.obserwatoriumspoleczne.pl

nowe zycie