Karol Wojtyła

KAPŁAN


Karol Wojtyła swoje kontakty z Kościołem dolnośląskim rozpoczął jako wikariusz w parafii św. Floriana w Krakowie, następnie duszpasterz akademicki. Wielokrotnie brał udział w wycieczkach i pielgrzymkach po Ziemi Dolnośląskiej.

Karol Wojtyła

kapłaństwo

Karol Wojtyła

kapłaństwo

Karol Wojtyła

kapłaństwo

Karol Wojtyła

kapłaństwo

Karol Wojtyła

kapłaństwo

Karol Wojtyła

kapłaństwo

13 września 1949

Ks. Karol Wojtyła, wikariusz parafii św. Floriana w Krakowie, sprawował Mszę św. w kościele św. Stanisława, Wacława i Doroty we Wrocławiu.


2–6 lipca 1955

Ks. Karola Wojtyły, krakowski duszpasterz akademicki, wędrując z młodzieżą po Sudetach sprawował Mszę św. w Kudowie-Czermnej, następnie podróżowano na trasie: Błędne Skały – Karłów – Szczeliniec – Radków – Wambierzyce (Msza św. w Bazylice) – Duszniki (nocleg w schronisku „Pod Muflonem” i Msza św. w kościele) - Spalona – Gniewoszów – Międzylesie – Niżnik – Międzygórze, skąd po Mszy św. odjechał pociągiem z Długopola w kierunku Krakowa.


Wrzesień 1956

Wyprawa rowerowa na trasie Świeradów Zdrój –Świdnica (według innych relacji: do Legnicy) z pp. Janikami (ok. 5 osób). Nocowali min. w domu Sióstr de Notre Dame w Świebodzicach.


4 września 1957

Podczas wędrówek po sanktuariach Kotliny Kłodzkiej, w Bardzie Śląskim, ks. Karol Wojtyła odprawił Mszę św. przed figurą Matki Bożej Strażniczki Wiary. Modlił się także przed figurą Matki Bożej Bolesnej w Starym Wielisławiu koło Polanicy.


obserwatorium

Fundacja Obserwatorium Społeczne
pl. Katedralny 1, 50-329 Wrocław
tel: +48 713 074 237
email: fundacja.obserwatorium@obserwatoriumspoleczne.pl
WWW: www.obserwatoriumspoleczne.pl

nowe zycie